Inzerce psů, psí inzerce
Přihlášení / Registrace

Pudl

Více informací o plemeni Pudl

Inzeráty plemene Pudl

Pudl toy apricot s pp

Pudl toy apricot s pp

Chovatelská stanice nabízí k prodeji pěkného, dvouměsíčního psíka vyrovnané, temperamentní povahy. Očkovaný, čipovaný. Rodiče s tituly. Otec multišampion Bližší info telefonicky, více foto na facebooku Greka Nova...

Přidáno: 04.05.2015 12:56 | Pudl | Hlavní město Praha

Prodám štěňata trpasličího pudla

Prodám štěňata trpasličího pudla

Prodám štěňata stříbrných trpasličích pudlíků (kluci) bez PP.Matka i otec s PP.Při odběru budou 2x odčervení,očkovaní a střihově upravení.Odběr od 10.5.2015.Cena 7.000 Kč. Praha

Přidáno: 29.04.2015 15:46 | Pudl | Hlavní město Praha

Pudl velký bílý

Pudl velký bílý

Chovatelská stanice White and Black nabízí k prodeji posledního kloučka velkého bílého pudla s PP Vhodný na výstavy, sport, nebo jen jako kamarád. Naprosto úžasný povahově, vhodný pro alergiky, nelíná. Pouze do rodiny, kde bude milován a nebude považován za hračku. Více informací poskytnu na emailu. Narozen 12.2.2015, k odběru ihned Pouze vážní zájemci Pouze vážní zájemci

Přidáno: 16.04.2015 07:54 | Pudl | Jihočeský kraj

Pudl velký bílý

Pudl velký bílý

Chovatelská stanice White and Black přijímá záznamy na štěňátka velkého bílého pudla s PP, volní pouze pejskové Narozena 12.2.2015 Pouze vážní zájemci

Přidáno: 17.02.2015 09:30 | Pudl | Jihočeský kraj

prodam pudl bile barvy trpaslici stene

prodam pudl bile barvy trpaslici stene

stene pudl bilej

Přidáno: 13.12.2014 18:32 | Pudl | Hlavní město Praha

Více informací o plemeni Pudl

Pudl  (Caniche)

Povaha plemene

Pudl je v současnosti velmi oblíbené plemeno. Je známý svou inteligencí a učenlivostí, proto je vhodný i pro začínající chovatele. Jeho výcvik zpravidla není náročný a postupuje rychle. Navzdory své pověsti "gaučáka", za což vděčí především úpravě srsti, je to velice aktivní a vitální pes, který miluje pohyb. Rád chodí na procházky a je vhodný ke cvičení psích sportů. Je velice vázaný na svého páníčka, jemuž je naprosto oddán, ale na oplátku vyžaduje jeho pozornost. Pudl je jemný a senzitivní pes, který nemá rád hrubé zacházení. Pudl je přizpůsobivý a pořídit si ho mohou i starší lidé, pro něž jsou vhodní menší pudlové. Pudl umí být velmi dobrým, něžným společníkem, na člověka je velmi vázaný a nemá tendence utíkat. Při vhodné výchově je klidný, zůstává však hravý a dobře naladěný. Zvyknout si na další zvířecí obyvatele domácnosti mu zpravidla nečiní potíže. Je vhodný i do rodiny s dětmi. K cizím lidem může být nedůvěřivý.

Popis plemena

Pudl je plemeno proslulé svou elegancí a hrdým zjevem. Má vyváženou konstituci těla a je charakteristický svou kadeřavou srstí. Rozlišují se 4 velikosti (rázy). Velký, nebo také královský pudl, měří od 44 do 60 cm s tolerancí +/- 2 cm, váží do 30 kg, střední 35 až 45 cm, váží do 15 kg, trpasličí od 28 do 35 cm, hmotnost kolem 5 kg, a toy pudl do 28 cm, ideální 25 cm (spodní hranice není stanovena). Pudl má ušlechtilou hlavu rovných linií, pod kůží je patrný tvar lebky. Čenich je výrazný a dobře vyvinutý, barva se odvíjí od barvy srsti. Má málo zřetelný stop. Chrup je pevný. Oči jsou mandlového tvaru, živé a mírně šikmé. Uši má pudl dlouhé, zavěšené a přiléhají k lícím, jsou porostlé krásnou zvlněnou srstí. Krk je pevný, středně dlouhý a klenutý. Tělo má vyvážené proporce s hlubokým hrudníkem sahajícím do výše lokte. Hřbet je krátký a rovný, břicho lehce vtažené. Ocas je vysoko nasazený, zkracuje se. Končetiny jsou rovné a dobře osvalené. Pudl zaujme především svou kadeřavou nebo šňůrovou srstí, která je bohatá, jemná a hustá. Barvu může mít pudl černou, hnědou, bílou, stříbrnou a aprikot, nově může být také červený. Mezi neuznané barvy patří černobílá-harlekýn a černá s pálením (black and tan).

Základní péče o psa

Pudl je pes nenáročný na výchovu. Jeho temperament se dá zvládnout důsledným zacházením. Je učenlivý a přizpůsobivý, je proto vhodný i pro začátečníky. Složitější péči však vyžaduje jeho srst, která se musí pravidelně pročesávat, zbavovat nečistot a zastřihávat (nejméně jednou za dva měsíce). Existuje několik základních střihů: klasický (na lva), moderní a anglický. Výstavní úprava pudla je velice náročná a vyžaduje čas a zkušenosti. Péče o srst se také odvíjí od hustoty srsti. Vzhledem k tomu, že odumřelá srst zůstává v rouně, musí se pravidelně odstraňovat, aby se zabránilo zplstnatění. Zvláštní pozornost je potřeba věnovat hygieně uší, někteří psi mohou trpět záněty zvukovodu. Nutné je pečovat i o chrup, zejména menší pudl má sklon k zubnímu kamenu. Pudl může trpět některými dědičnými zatíženími, především u toyů a trpasličích pudlů hrozí luxace čéšky nebo progresivní atrofie sítnice oka. Nejzdravější bývá pudl královský. Ten patří také mezi dlouhověké psy, může se dožít až 18 let.

Historie plemena

Pudl je původně lovecký pes se zaměřením na vodní ptactvo. Předchůdce dnešního pudla byl velký přibližně jako německý ovčák. Jako společenský pes se začal chovat teprve koncem 18. století. Podle velikosti se začal šlechtit až ve 20. století.

Pudl toy (toy pudl)

Povaha plemene

Navzdory malé postavě si toy udržel svoji živelnost, spontánnost, temperament a sílu, kterou oplývají větší příslušníci plemene. Svoji vitalitu a energii chce využít pohybem a proto velmi rád chodí na procházky, je hravý a vhodný i pro psí sporty. Toy pudl je velice přátelský, má rád společnost lidí a svému pánovi dokáže být stoprocentně věrný a oddaný. Umí být i přes svůj malý vzrůst nebojácný a chránit majetek svého pána značně hlasitě. Toy pudl je známý svojí učenlivostí, poslušností a inteligencí, takže pro něj není problém učit se novým věcem a jakkoliv se přizpůsobit, proto je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Jedinou nevýhodou mohou být sklony k častějšímu štěkání.

Popis toy pudla

Toy pudl dosahuje malého vzrůstu, nesmí mít v kohoutku více jak 28 cm (ideální je 25 cm). Tento malý, elegantní pes má velice pevnou stavbu těla. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má rovné a svalnaté.

Základní péče o psa

Toy pudl je poslušný a přizpůsobivý a když není rozmazlený, dokáže být skvělým společníkem a není tedy náročný na výchovu. Jediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovod. Pokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi. Menší pudli jako je toy mohou trpět některými nemocemi nebo dědičnými zatíženími na rozdíl od největšího ze zástupců plemene - pudla královského. Ten bývá nejzdravější a dožívá se vysokého věku, ale není to pravidlem.

Historie plemene toy pudl

Toy pudl byl vyšlechtěn v 20. století v Německu a přijat byl chovatelskými a kynologickými kluby ve 40. a 50. letech.  Samotný pudl má velmi pestrou minulost, původně to byl lovecký pes a používal se k přenášení zvěře z vody. V 19. století byl pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti užíván v cirkusovém prostředí. Později se z něj stal oblíbený domácí společník a patří k nejoblíbenějším plemenům na světě.

Pudl trpasličí

Povaha plemene

Pudl trpasličí stejně jako ostatní velikostní typy je velmi živý a energický. Má rád pohyb, a proto velice rád chodí na procházky, běhá a hraje si. Trpasličí pudl je přátelský a vždy věrný svému pánovi. Jeho výchova je snadná a výcvik postupuje rychle, jelikož je značně učenlivý, inteligentní a poslušný. Má elegantní a hrdý zjev, jeho chůze je ladná a okouzluje svým vznešeným postojem. Všechny vlastnosti z něj dělají příjemného společníka, který je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Stejně jako toy pudl má sklony k častějšímu štěkání.

Popis trpasličího pudla

Trpasličí pudl je svojí velikostí zařazen mezi pudla středního a toy. Jeho velikost se pohybuje od 28 cm do 35 cm. Trpasličí pudl musí představovat zmenšeného středního pudla a musí si pokud možno zachovat stejné proporce, nesmí vykazovat znaky zakrslosti (nanismu). Hmotnost by měla být kolem 5 kg. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má rovné a svalnaté.

Základní péče o psa

Trpasličí pudl je poslušný a přizpůsobivý, dokáže být skvělým domácím mazlíčkem a není tedy náročný na výchovu. Jediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovod. Pokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi. Menší pudli jako je trpasličí mohou trpět některými nemocemi nebo dědičnými zatíženími na rozdíl od největšího ze zástupců plemene - pudla královského. Ten bývá nejzdravější a dožívá se vysokého věku, ale není to pravidlem.

Historie plemene trpasličí pudl

Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudli dělit ve 20. století. Pudl trpasličí byl uznán ve Velké Británii roku 1911. Lidé si tuto velikost pudla oblíbili v 50. letech. Pudl trpasličí si totiž zachoval kouzlo a eleganci pudla středního a navíc byl v přijatelnější menší podobě. Samotný pudl byl původně lovecký pes, v 19. století se začal užívat v cirkusovém prostředí. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí společník.

Pudl střední

Povaha plemene

Pudl střední je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný i pro cvičení psích sportů. Je věrný a oddaný svému pánovi. Je poslušný a ochotný učit se novým věcem, proto je jeho výchova snadná a výcvik postupuje rychle. Pudl střední je inteligentní, má elegantní a hrdý zjev, jeho chůze je ladná a okouzluje svým vznešeným postojem. Je přátelský, veselý a má rád společnost lidí. Je přizpůsobivý, proto je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Všechny jeho vlastnosti z něj dělají skvělého domácího mazlíčka.

Popis pudla středního

Velikost pudla středního se pohybuje v rozmezí od 35 do 45 cm. Hmotnost by měla být od 15 do 19 kg. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má střední pudl rovné a svalnaté.

Základní péče o psa

Střední pudl je poslušný a přizpůsobivý, dokáže být výborným společníkem a není tedy náročný na výchovu. Jediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovod. Pokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi.

Historie plemene pudl střední

Pudl je společenský pes a má velmi pestrou minulost. Původně to byl lovecký pes a používal se k přenášení zvěře z vody. V 19. století byl pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti užíván v cirkusovém prostředí. Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudlové dělit ve 20. století. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí společník.

Pudl velký (královský)

Povaha plemene

Pudl královský je velice živý, aktivní a temperamentní. Miluje pohyb, a proto rád chodí na procházky, hraje si s dětmi, plave a je vhodný i pro cvičení psích sportů. Je věrný svému pánovi a dokáže být výborným hlídačem a ochráncem. Je poslušný a ochotný učit se novým věcem, proto je jeho výchova snadná a výcvik postupuje rychle. Pudl velký je inteligentní a elegantní tvoreček, který okouzluje svým půvabem. Je přátelský, veselý a má rád společnost lidí. Je přizpůsobivý, proto je vhodný jak pro rodinu s dětmi, tak pro staršího člověka. Všechny jeho vlastnosti z něj dělají skvělého společníka.

Popis královského pudla

Královský pudl je největší z příslušníků plemene. Jeho velikost se pohybuje od 45 cm do 60 cm s tolerancí +2 cm. Velký pudl musí být zvětšeninou středního pudla se zachováním stejných charakteristických znaků. Hmotnost by měla být do 30 kg. Má protáhlou, vznešenou hlavu přímých linií s mandlovýma očima. Nos je dobře vyvinutý a barva se odvíjí od barvy srsti. Uši jsou celkem dlouhé, na koncích zakulacené, přilehlé k tvářím. Má středně dlouhý, pevný krk. Jeho postava je téměř čtvercového formátu s krátkým hřbetem a hlubokým hrudníkem, má široká a svalnatá bedra. Jeho tělo je pokryto dlouhou kadeřavou, někdy šňůrovitou srstí, která byla vždy rozmanitým způsobem přistřihována. Existuje několik sestřihů např. „lví" či „na ovečku" apod. Srst je hustá, pevná, pružná a neustále dorůstá, vyžaduje tedy pravidelné stříhání. Barva srsti může být černá, hnědá, stříbrná, bílá, apricot (meruňková) nebo červená. Ocas je vysoko nasazený, svírající tupý úhel se hřbetem, krátí se. Nohy má královský pudl rovné a svalnaté.

Základní péče o královského pudla

Velký pudl je poslušný a přizpůsobivý, dokáže být výborným společníkem a není tedy náročný na výchovu. Jediné, co žádá velikou péči, je jeho srst, o kterou se musíte pravidelně starat. I když tito psi nelínají a jejich srst roste neustále, musí se pravidelně vyčesávat, kartáčovat a také koupat a stříhat (každých šest až osm týdnů). Kartáčování se doporučuje začínat od delších a chlupatějších míst. Zanedbání péče o srst vede ke zplstění. Potřeba je také kontrolovat uši, jelikož by se zde mohly chlupy zachycovat spolu s ušním mazem a mohly by ucpat zvukovod. Pokud chystáte pudla na výstavu, vyžaduje úprava srsti odborníka se znalostmi a zkušenostmi. Pudl královský bývá nejzdravější z druhů plemene, na rozdíl od jeho menších zástupců. Patří mezi dlouhověké psy, může se dožít až 18 let.

Historie plemene královský pudl

Do jednotlivých velikostních druhů se začali pudli dělit ve 20. století. První standard pudla byl uznán v Německu roku 1904, pudl velký je tedy nejstarším druhem plemene. Samotný pudl byl původně lovecký pes se zaměřením na vodní ptactvo, v 19. století se začal užívat v cirkusovém prostředí pro svůj líbivý vzhled a komediální schopnosti. Později se z něj stal nejoblíbenější domácí mazlíček.

 

Více informací o plemeni Pudl